Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Arel Kariyer Merkezi

Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi - ArelKAM, İstanbul Arel Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına profesyonel gelişim desteği sağlayan birimi olarak faaliyet göstermektedir. Öğrencilerimizin üniversiteye girişlerinden itibaren katılabileceği seminer ve sertifika programları düzenlemenin yanı sıra kariyerlerini geliştirmeye yönelik danışmanlık faaliyetleri yürüterek öğrencilerimizin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlarız. 

Bunun yansıra öğrencilerimizin Üniversitemizde aldıkları akademik eğitimi pratiğe dönüştürmelerini sağlayan Yerinde Uygulama ve Staj süreçlerini yürütmekteyiz. 

Öğrencilerimizi profesyonel hayata hazırlamak ve mezunlarımıza en uygun iş imkanlarını sağlayabilmek üzere özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile çeşitli alanlarda işbirliği faaliyetlerini Kariyer Merkezi çatısı altında yürütmekteyiz.

ÜNİVERSİTE SEKTÖR İŞBİRLİĞİ 

Öğrencilerin ‘Nasıl staj yeri bulurum?’ ve mezun olduktan sonra ‘Nasıl iş bulurum?’ sorularından yola çıkarak, onlara çeşitli çözümler üretmek amacıyla Kurumsal İletişim birimimizin kurumumuza dahil ettiği Çözüm Ortağımız olan firmalarla yoğun görüşmeler yapmaktayız. Çözüm ortaklarımız tarafından açılan ilanları öğrencilerimize çeşitli kanallardan duyurmakta ve ilanlarla ilgilenen öğrencilerimizin firma yetkilileriyle iletişim kurmalarını sağlamaktayız. 

İŞKUR İRTİBAT NOKTASI

Büyükçekmece İşkur ile yaptığımız anlaşma sonucunda İşkur Hizmet noktasıyız. İŞKUR tarafından atanan İş ve Meslek Danışmanımız öğrencileri bilgilendirmek, öğrenci kayıtlarını oluşturmak, açık ilanlar hakkında bilgi vermek ve işveren ile öğrenci arasındaki köprüleri kurmak için haftanın bir günü Kariyer Merkezi ofisinde bulunmaktadır. Danışmanımız iş gücü piyasaların son durumu hakkında bilgilendirme yaparak uygun olan iş başı eğitim programlarına yönlendirmede bulunmaktadır.

KARİYER ELÇİLERİ TAKIMI - KET

Kariyer Elçileri Takımı, İstanbul Arel Üniversitesi öğrencilerinin kariyer gelişimini desteklemek üzere ArelKAM ile Arel Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa yürüttüğü bir programdır. Kariyer Elçisi olarak faaliyet gösteren öğrenciler akranlarına rehberlik yapma, kariyer gelişimlerinde rol model olma, mesleki çabalarında başarılı olmaları için akranlarını cesaretlendirme ve kaynaklar bulma gibi konularda destek faaliyetlerde bulunurlar.

KURUMİÇİ İŞBİRLİĞİ KÜLTÜRÜ

Kariyer Merkezi olarak Üniversitemizde yer alan Girişimcilik ve Liderlik Ofisi (Öğrenci Kulüpleri), Gençlik Merkezi, Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Erasmus + Ofis, Öğrenci Dekanlığı ile koordinasyonlu çalışmaktayız. 

ARELKARİYER Web Portalı

ArelKAM olarak süreçlerimizin tamamını Arel Kariyer adını verdiğimiz online portalımız üzerinden yürütmekteyiz. Öğrenci ve mezunlarımıza yönelik staja yerleştirme, danışmanlık randevusu alma, eğitimlere kayıt olma, iş başvurusu yapma, Kariyer Elçileri Takımı ve mentorluk faaliyetlerine katılım gibi yürüttüğümüz tüm faaliyetleri yakından tanımak için http://arelkariyer.arel.edu.tr/ adresini ziyaret ederek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Arel Kariyer aynı zamanda paydaşlarımızın ve firmaların da giriş yapıp ilan verebilmelerine açık bir yapıya sahiptir ve bu sayede çok sayıda çözüm ortağı ve paydaşımız ile öğrencilerimiz arasında önemli bir köprü görevi görmektedir. Düzenlediğimiz eğitimlerin sertifika / katılım belgeleri Arel Kariyer üzerinden elektronik olarak üretilmektedir ve elektronik ortamda öğrencilerimizin erişimine sunulmaktadır. Arel Kariyer, faaliyetlerimiz hakkında merak ettiğiniz her konuda “Bize Sorun” modülü üzerinden uzmanlarımıza ulaşarak hızlı yanıtlar almanıza olanak sağlayan bir yapıya sahiptir. 

EĞİTİM VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI 

ArelKAM olarak öğrencilerimizin iş yaşamına yönelik gelişimlerini sağlamak amacıyla Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitimlerinin yanı sıra Teknik Eğitimler de düzenlemekteyiz. Eğitimlerimiz uzman kadromuz ve iş dünyasının aktif profesyonelleri tarafından verilmektedir.  Eğitimlerimizde deneyimsel öğrenmeye ve uygulamalara önem vermekte, katılımcıların eğitimlerdeki durumlarına göre bireysel danışmanlıklarla da desteklemekteyiz. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimize Başarı Sertifikası ya da Katılım Belgesi verilmektedir. 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

ArelKAM bünyesinde konusunda uzman kişiler tarafından Kariyer Danışmanlığı, Kariyer Koçluğu, Özgeçmiş Danışmanlığı ve Mülakat Provası hizmetleri verilmektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz; öğrencilerimizin kariyer planı oluşturabilmeleri ve bu plan çerçevesinde gerekli yetkinlikleri kazanabilmeleri için yapmaları gerekenlerin anlatıldığı bire bir görüşmeleri kapsamaktadır. Bu görüşmelerde öğrencilerimiz kendi potansiyellerini analiz edebilmeyi, alternatif kariyer yolları belirleyebilmeyi ve doğru işle eşleşebilmek için gerekli zihin haritaları oluşturabilmeyi öğrenirler. 

Görüşmelerimiz seanslar halinde ve yaklaşık 40 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

STAJ HİZMETLERİMİZ

Staj, akademik hayatımızda öğrendiğiniz bilgileri iş dünyasında (pratikte) uygulamanızı sağlayan kısa dönemli çalışma şeklidir. Bununla birlikte staj, iş aramanın da ön provasıdır. Staj sayesinde profesyonel çalışma hayatından bireylerle tanışma imkanı sağlanır. 

Staj işverene ve öğrenciye de kazan kazan ilişkisi sağlamaktadır. Öğrencinin firmayı ve kendi yetkinliklerini tanımasını, işverenin ise gelecek için potansiyel adayları tanımasını sağlamaktadır. Böylelikle işverenler açısından gelecek için yetiştirecekleri ve uzmanlaştıracakları adayların seçimini kolaylaştırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre birçok şirket işe alımların % 80’ini bünyelerinde staj yapmış adaylardan seçmektedir. 

Öğrencilerimizin iş hayatını daha yakından tanımaları için staj sigorta işlemleri okul tarafından yapılmaktadır. Kariyer Merkezi tüm staj süreçlerini arelkariyer.arel.edu.tr web portalı üzerinden online şekilde yürütmektedir.

KARİYER GÜNLERİ

Öğrencilerimiz ve mezunlarımız için düzenlediğimiz Kariyer Günlerine birçok firmanın üst düzey yöneticileri, yetkilileri ve uzmanları katılım sağlamaktadır. Kariyer günlerinde üniversitemizde yer alan bölümlere uygun olan firmalar davet edilmektedir. Öğrencilerimizin çok sayıda firmayla kontak kurmalarını sağlamaya önem vermekteyiz. Öğrenciyle firmaları bir araya getirmenin yanı sıra öğrencilerimiz için alanında uzman kişiler tarafından çeşitli konu başlıklarında workshop, panel, seminer ve konferansları da Kariyer Günleri kapsamında düzenlemekteyiz. Kariyer günlerinde öğrencilerimiz birçok firmanın çalışanları ve yöneticileri ile network kurma fırsatını yakalamakta ve kurdukları network sayesinde staj ve iş olanağı bulabilmektedir.

MEZUN İLETİŞİM OFİSİ

Kariyer merkezi olarak mezunlarımız ile de Arelkariyer portalı ve ArelNETWORK (Graduway) portalı üzerinden iletişim halindeyiz. Eğitim, Sertifika programları, Danışmanlık hizmetleri ve Sektör İşbirliği etkinliklerimizi tüm mezunlarımızın katılımına açık olarak gerçekleştirmekteyiz. Geçmiş gelecek ile buluşuyor projemiz kapsamında düzenli olarak mezun olarak kendi alanında çalışmaya başlamış başarılı mezunlarımız ile öğrencilerimizi bir araya getirdiğimiz sohbetler düzenlemekteyiz. 

AYRICALIKLAR

  1. Eğitim ve Danışmanlık faaliyetleri ile öğrencilerin İstihdam edilebilirliklerine katkı sağlamak.
  2. Öğrencilerimizin kişisel gelişimini desteklemek.
  3. Çok sayıdaki Çözüm ortağımız ile Üniversite Sanayi işbirliklerini yürütmek.
  4. Çok sayıdaki Çözüm ortağımız ile yerinde uygulama ve staj imkanları sağlamak
  5. Online alt yapımız ile her zaman ulaşılabilir olmak.
Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!