Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız!

Arel Teknoloji Merkezi

 “ İstanbul Arel Üniversitesi Endüstri 4.0 çalışmalarıyla eğitim ve öğretim alanında kaliteyi yükseltiyor.”

Genç araştırmacılar ve akademisyenler yetişme hedefiyle ilk adımları atılan Arel Teknoloji Merkezi, İstanbul ve Marmara Bölgesinde kurulmuş en kapsamlı ve son teknolojiye sahip yazılım ve donanım sistemlerine sahip eğitim ve araştırma merkezlerinden biri olacak.

3000 metrekarelik alanda Endüstri 4.0 ve Sanal fabrika Simülasyonu gibi çağın ve sektörün gereklilikleri dikkate alınarak hazırlanan tüm mühendislik disiplinlerine ait laboratuvarların bulanacağı Arel Teknoloji Merkezinde öğrencilerimiz global bakış açılarını kazanmış olacak ve dünyadaki değişimlerden hızlı bir şekilde haberdar olacak ve tüm değişimleri yakından takip etme imkanı bulacaklar. 

Arel Teknoloji Merkezinde sektördeki dijitalleşme çalışmaları yakından takip edilerek; mühendislik disiplinleri arasında bilgi ve tecrübe alışverişi sağlanıyor.. Gerek uygulama gerekse simülasyon tabanlı alt yapısıyla çağın eğitim gerekliliklerinden olan uygulama ile teorinin birleşmesi ile öğrencilerimiz maksimum yetkinlik seviyesine sahip olarak hem profesyonel iş hayatında hem de eğitim hayatlarında Avrupa standartlarında öğrenim görme fırsatını yakalıyorlar. Arel Teknoloji Merkezi'nin öğretim üyelerimizin desteği ve öğrencilerimizin katılımıyla yaşayan bir Merkez haline gelmesi amaçlanmaktadır.

Arel Teknoloji Merkezi sayesinde Mühendislik Mimarlık Fakültesi bünyesinde yürütülmekte olan ulusal ve uluslararası projelere öğrencilerimizin bursiyer olarak yer almasına, bu bağlamda teorik bilgilerini pratiğe geçirmelerine imkân tanınabilecektir. 

Arel Teknoloji Merkezi Laboratuvarları 

Arel Teknoloji Merkezi 3000 metrekarelik kullanım alanında ileri seviye bilgisayar laboratuvarları ile büyük veri, yapay zeka, makine öğrenmesi, derin öğrenme gibi güncel konularda araştırma ve geliştirme çalışmalarına olanak tanımaktadır.

Mekanik Laboratuvarı, Üretim Sistemleri CAD-CAM, Kontrol Laboratuvarı, Otomotiv Laboratuvarı, Deneysel ve Ölçme Teknikleri Laboratuvarı, Malzeme Laboratuvarı, İleri Seviye Bilgisayar Laboratuvarı, Hidrolik ve Akışkanlar Mekaniği Laboratuvarı, Yapı Mekaniği Laboratuvarı, Optimizasyon Laboratuvarı, Modelleme ve Benzetim Laboratuvarı, İş Etüdü ve Ergonomi Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Endüstri 4.0 Laboratuvarı, Kalibrasyon ve Mühendislik Uygulamaları Laboratuvarı, Temel Elektrik Laboratuvarı, Sayısal Elektronik ve Mikro kontrolör Laboratuvarı, Elektrik Makineleri Laboratuvarı, Haberleşme Laboratuvarı, Enerji Üretim Tesisleri Laboratuvarı, Biofun Laboratuvarı, Proje Laboratuvarları, Maket Atölyesi ve Sanal Deneyim Tasarım Laboratuvarı altyapılarından oluşmaktadır.

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!