Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Çift Anadal-Yandal 

“İstanbul Arel Üniversitesi’ndeki tüm öğrenciler, belirlenen şartları sağlamaları durumunda okudukları bölümle eşzamanlı olarak başka bir bölümde daha öğrenim görebilirler. Böylelikle öğrenciler, disiplinler arası bir eğitim ve gelişimle kariyer planlamaları yapmaya hepsinden önemlisi iş dünyasına hazır hale gelirler”.

Örneğin Sosyoloji okurken, mezun olduktan sonra farklı alanlarda çalışmayı da hedefliyorsanız ve size bu anlamda en uygun bölümün  Psikoloji olduğunu düşünüyorsanız çift anadal programı ile Sosyoloji ve Psikolojiyi aynı anda okuyup, mezun olabilirsiniz. 

Çift Anadal: Üniversite Fakülte ve bölümler arasında protokol olanlar çift Anadal yapma hakkı tanınır. Öğrenci 3 yarıyıldan itibaren 2.70 genel not ortalaması sağlayan öğrenci bölüme başvuru yaparak değerlendirilir ve başarılı olması durumunda 2. Lisans mezunu sayılır.

Yandal: Üniversite Fakülte ve bölümler arasında protokol olanlar yandal yapma hakkı tanınır. Öğrenci 3 yarıyıldan itibaren 2.50 genel not ortalaması sağlayan öğrenci bölüme başvuru yaparak değerlendirilir ve başarılı olması durumunda sertifika almaya hak kazanır.

Detaylı Bilgi İçin: 

İstanbul Arel Üniversitesi Çift Anadal ve Yan Dal Yönetmeliği: tıklayınız.

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!