Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

İngilizce Hazırlık Programı

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programının öncelikli amacı, lisans eğitimine devam edecek olan öğrencilerin İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilecek hale gelmelerini ve edindikleri bu yabancı dilden hem kişisel hem de mesleki hayatlarında faydalanmalarını sağlamaktır. İngilizce Hazırlık Programı dâhilinde verilen derslerde, öğrencilerin derse etkin olarak katıldıkları interaktif bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bünyemizdeki deneyimli öğretim elemanları öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel dil özelliklerinin en üst düzeye taşınabilmesi için onlarla birebir olarak ilgilenirler. Öğrencilerin başarı durumları, 1 akademik yıl içerisinde yapılan ara sınav, kısa sınav, ödev, proje ve diğer sınıf içi çalışmalar ve akademik yılın sonunda yapılan final sınavı ile belirlenir. Ders katılımına büyük önem verilen Programımızda devam zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrencilerin devam durumları düzenli olarak takip edilir ve devamsızlık yapan öğrenciler uyarı alır. Programımızda uygulanan eğitim sistemiyle uluslararası standartlarda bir eğitim verilmekte, bunun sonucu olarak ülkemizde ve dünyada geçerli olan uygulama ve yöntemlerle eğitim süreci ileriye taşınmaktadır. İngilizce Hazırlık Programında eğitim alan öğrencilerin ilerleyen yıllarda iş hayatlarında hem kullandıkları yabancı dil ile hem de genel bilgi düzeyleriyle farklılık yaratacağına inanıyoruz.

Uzun yıllardır büyük emek ve çabalarla yürütülmeye çalışılan yabancı dil eğitimi bugün artık son derece iyi bir konuma gelmiştir. Bilişim çağı, hatta bilgi çağı diye adlandırdığımız bu dönemde binlerce insan yabancı dil öğrenmiş ve öğrendiklerini kişisel ve meslekî amaçları doğrultusunda kullanarak kariyerlerinde yükselmiş ve bir çoğu çeşitli seviyelerde yöneticilik görevlerinde çalışma imkanı bulmuşlardır. Dil öğretimindeki yegâne amaç, öğrencilerimizin İngilizceyi severek, bilinçli öğrenmelerini ve hem kişisel hem de mesleki amaçlar için kullanmalarını sağlamaktır. Yabancı Diller Yüksekokulu olarak hedefimiz öğrencilerimizin en az bir yabancı dili en iyi şekilde öğrenmelerini sağlamak ve öğrencilerimize yabancı dilin öğretilmekten çok öğrenilecek bir kavram olduğu bilincini verebilmektir. Kurum olarak bir yabancı dilin öğrenilecek değil öğretilecek bir bir şey olduğuna inanıyoruz ve kurum olarak birçok eğitim faaliyetlerinin yanında öğrencilerimize Rusça, İtalyanca ve İspanyolca kursları da vermekteyiz.

İngilizce Hazırlık Programı bünyesinde her öğrencimiz hafta içinde derslerden arda kalan serbest çalışma zamanlarında;

  • Konuşma Kulübü,
  • Yazma Kulübü,
  • Serbest İnternet Çalışmaları, gibi kulüplere üye olarak öğrendiklerini pekiştirme olanağına sahip olmaktadırlar.

Ayrıca Sivil Havacılık Programı, öğrencileri için Genel ve Havacılık Teknik İngilizce Programı , Değişim öğrencileri için de Türkçe dersler düzenlenmektedir. üniversitemizin yabancı uyruklu öğrencilerine yönelik Türkçe Kursu açılmaktadır. 

Speaking Club, Reading Club ve Muafiyet Sınavı vb. konuları hakkında detaylı bilgi için;

https://www.arel.edu.tr/ingilizce-hazirlik-okulu

 

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!