Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız!

Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi

ArelKAM-Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi; kariyer, staj ve özgeçmiş danışmanlığı ile mülakat provası gibi hizmetlerinin yanı sıra kişisel ve profesyonel gelişim seminerleri ve çeşitli sertifika programları düzenleyerek İstanbul Arel Üniversitesi öğrencilerinin kariyer gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Kariyer danışmanlığı hizmeti ile öğrencilerin kariyer planlarını oluşturabilmeleri ve ihtiyaç duydukları yetkinlikleri kazanabilmeleri için neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi edinebilmeleri amacıyla uzmanlarımız ile birebir görüşmeler sağlanmakta, öğrencilerin kariyer beklentileri ve kendileri ile ilgili farkındalıklarını arttırmak için koçluk desteği verilmektedir. Böylece öğrenciler kendi potansiyellerini analiz edebilmeyi, alternatif kariyer yolları belirleyebilmeyi ve doğru işle eşleşebilmek için gerekli zihin haritalarını oluşturabilmeyi öğrenirken bir yandan da özgeçmiş ve ön yazı hazırlama, iş arama ve mülakat teknikleri gibi temel konularda da danışmanlık hizmeti alabilmektedirler. 

Zorunlu staj uygulaması, öğrencilerin aldıkları kuramsal bilgileri eğitim gördükleri bölüm ve programlar ile ilgili iş alanlarında uygulamaya dönüştürebilmeleri amacıyla hazırlanmış olan bir programdır. Bu doğrultuda akademik yılın başında, öğrenciler yapılan anketlerle staj yerlerinin ArelKAM tarafından bulunmasını isteyip istemediklerine dair bir seçim yaparlar. Staj yerinin Merkez tarafından bulmasını isteyen ve belirli bir not ortalamasına sahip olan öğrenciler, uygun stajyer talebinde bulunan iş ortaklarımız ile eşleştirilerek staj programına alınmaktadır. ArelKAM, sayısı günden güne artan çeşitli sektörlerdeki iş ve çözüm ortaklarının iş ilanlarını kendi internet sayfası üzerinden öğrencilerine duyurarak öğrencilerin firmalara doğrudan başvuru yapabilmelerine de olanak sağlamaktadır. 

Öğrenciler, Üniversitenin farklı bölümlerinden seçilen ve tamamı gönüllü öğrencilerden oluşan ArelKAM’a bağlı Kariyer Elçileri Takımından kariyer rehberliği alabilmekte ve istedikleri takdirde takıma katılarak kendi deneyimlerini oluşturabilmektedirler. ArelKAM ayrıca, öğrencileri kendi alanlarında uzman mentorlarla eşleştirerek kariyer farkındalığı oluşturan ve iş yaşamına adaptasyonu kolaylaştıran mentorluk programları da yürütmektedir. ArelKAM tarafından İstanbul Arel Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına yönelik sağlanan tüm eğitim ve hizmetler hakkında detaylı bilgiye ArelKAM ofislerinden veya arelkariyer.arel.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sizleri, danışman ve uzmanlarımızla tanışmak üzere ArelKAM ofislerine davet ediyoruz.

Detaylı bilgi için;

arelkam.arel.edu.tr

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!