Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Kurucu Vakıf / Tarihçe

1990-1991 eğitim-öğretim yılında açılan Arel Koleji; bugün Arel Anaokulu, Arel İlkokulu, Arel Ortaokulu, Arel Anadolu Lisesi, Arel Fen Lisesi, Arel Spor ve Kültür Kompleksi ile eğitim dünyasında büyümeye devam etmektedir. 30 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan Arel Eğitim Kurumları, 2007 yılında açılan İstanbul Arel Üniversitesi ile eğitim hayatında yeni bir sayfa açmıştır.

İstanbul Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin kabul ettiği 09.05.2007 tarih ve 2809/5656-Ek.76 sayılı kanunun, 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete’de  yayımlanmasıyla kurulmuştur.

İstanbul Arel Üniversitesi; Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Tıp Fakültesi olmak üzere 6 fakülte; Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 2 yüksekokul; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarını kapsayan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü olmak üzere 1 enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulundan oluşmaktadır.

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!