Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Sağlık Hizmetleri

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Merkezi, öğrencilerin ve personelin kişisel sağlık hizmetlerini hasta hakları çerçevesinde titizlikle ve gizlilik içinde yürütmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütünün tanımladığı “Sağlık; bedenen ve ruhen tam bir iyilik halidir” felsefesinden hareketle kurulmuştur. 

Sağlık hizmetleri, öğrencilerin ve personelin doğrudan Üniversitenin sağlık merkezine başvurarak ücretsiz muayene edilip, acil durumlarda ise ilk müdahale yapıldıktan sonra ileri tedavi hizmeti veren sağlık kurumlarına sevk edilmesi ile yürütülmektedir. Üniversite öğrencileri ile personelinin tüm muayene ve acil yardım hizmetleri Tepekent, Sefaköy ve Cevizlibağ yerleşkelerinde bulunan sağlık merkezlerinde uzman bir doktor ve hemşireler tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

Sağlık merkezinde, bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla gıda birimlerinde çalışan Üniversite personelinin taşıyıcı hastalık muayene ve tetkikleri yapılmasının dışında, işe alım sürecinde ve düzenli aralıklarla personel muayeneleri de yapılmaktadır. Sağlık merkezi ayrıca, ülkemizin ve dünya sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklarla ilgili bilgi vermek amacıyla personele yönelik eğitimler düzenlemekte ve gerekli önerilerde bulunulmaktadır. 

Genel Sağlık Sigortası

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm öğrenciler 25 yaşını aşmadığı sürece, vasilerinin (anne, baba, vs) sigortasından yaralanabilir. Yabancı uyruklu öğrenciler ikamet izni alabilmeleri için ülkemiz kanunlarına göre uygun sağlık sigortası yaptırmakla yükümlüdürler. Genel sağlık sigortasından yararlanmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler kimlik numaraları ve öğrenci belgeleriyle Üniversitemizin bağlı olduğu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine şahsen başvuru yapmaları gerekir

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!