Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Spor Merkezi

İstanbul Arel Üniversitesi öğrenci ve çalışanları, Tepekent Yerleşkesi’nde yer alan spor merkezinden belirli kurallar çerçevesinde yararlanabilmektedirler. Spor merkezinin genel kullanımı için sağlık raporu ve üye kayıt formu yeterli olurken, yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun kullanımı için ilave olarak HBsAg, tam idrar tahlili ve mantar testi yaptırmak gerekmektedir. Spor merkezindeki tüm tesislerimiz öğrenci ve personelimize hafta içi her gün 10.00 ve 20.00 saatleri arasında ve cumartesi günleri 09.00 ve 12.30 saatleri arasında ücretsiz hizmet vermektedir.

Fitness Salonu

Fitness salonu, çeşitli kardiyo cihazları ve fitness aletleri ile vücudun her bölümünü çalıştırmaya olanak sağlamaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi’nde bulunan fitness salonunu kullanmak isteyenler salon programı dâhilinde, deneyimli eğitmenler gözetiminde çalışma yapabilmektedirler.

Spor Salonu

Toplamda 300 seyirci kapasitesine sahip kapalı spor sahası, bireysel sporcular ve takımların kullanımına açık olup voleybol, basketbol ve badminton gibi spor dallarında faaliyet yürütülmesine olanak tanır. Spor sahasında, öğrenci ve personelin katılımına açık olarak, basketbol ve voleybol turnuvalarıyla birlikte çeşitli yarışma ve organizasyonlar da düzenlenmektedir.

Spor Takımları

Üniversite takımlarımız, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen üniversitelerarası spor karşılaşmalarında ve diğer resmi/özel üniversite organizasyonlarında İstanbul Arel Üniversitesini temsil eder.

2019-2020 Akademik Yılında çeşitli müsabakalara katılan takımlarımız ve bireysel sporcularımızın katılım gösterdiği branşlar aşağıdaki gibidir.

Takım sporları

  • Erkek Basketbol Takımı (Süper Lig)
  • Kadın Basketbol Takımı (1. Lig)
  • Kadın Voleybol Takımı (Süper Lig)
  • 3x3 Kadın- Erkek Basketbol Takımı (Türkiye Şampiyonası)
  • Masa Tenisi Takımı (Türkiye Şampiyonası)
  • Satranç Takımı (Türkiye Şampiyonası)
  • Yelken Takımı (Türkiye Şampiyonası)
Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!