Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Uzaktan Eğitim

Gelişen teknoloji, değişimi olağanüstü hızlandırırken bilgiye ulaşma konusunda da yenilikler ortaya çıkarmaktadır. Bu değişimle birlikte İstanbul Arel Üniversitesi, geleceğin üniversitesini kurma yolunda ciddi adımlar atmış; 2011 yılında ArelUZEM-Uzaktan Eğitim Merkezini faaliyete geçirerek ülkemizde ve dünyada üniversite eğitimine yeni bir boyut kazandırmıştır. ArelUZEM'le ortaya çıkan yeni üniversite yapılanmasında, klasik üniversite düzeni ortadan kaldırılarak; çağdaş, etkili, çalışan, öğrenci merkezli, gerçekçi, esnek ve hem dünyanın hem de iş hayatının gereklerine uygun akademik örgüt tasarımı ile geleceğin üniversitesi olmaya aday bir yapı kurulmuştur. Eğitime büyük ölçüde katkı sağlayacak yeni bir öğretim yöntemi olan uzaktan eğitim sistemi, güncel eğitim araçlarını kullanarak gelecekteki sanal üniversitelerin temelini oluşturmaktadır.

Teknoloji altyapısını tamamlayan ArelUZEM 2017-2018 eğitim öğretim yılında; İşletme Yönetimi, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Yönetim Organizasyon, Pazarlama, Muhasebe ve Finansman İnsan Kaynakları ve Yönetimi programlarında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. ArelUZEM'in eğitim kadrosu İstanbul Arel Üniversitesinin örgün eğitiminde görevli akademik kadrosuyla sınırlı olmayıp, Türkiye ve dünyadaki diğer üniversitelerde görev yapan seçkin öğretim üyeleri ArelUZEM sistemi üzerinden öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaktadır. Merkez dâhilinde verilen eğitimler sonunda alınan diplomalar YÖK onaylı olup örgün öğretim diplomalarına eşdeğerdir.

2020 Mart'ta Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) alınan karar doğrultusunda, üniversitelerde uzaktan eğitimsürecine hızlıca adapte olan İstanbul Arel Üniversitesi, Lisans ve Ön lisans düzeyinde tüm teorik dersleri dijital ortama taşıma başarısını göstererek öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yolunda önemli adımlar atmıştır.

Arel Uzem Süreçleri Hakkında: Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü: Doç. Dr. Yağmur ÖZYER AKSOY

Arel Uzem Detaylı Bilgi İçin: https://areluzem.arel.edu.tr/

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!