Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Çağdaş bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek...

Fen-Edebiyat, sosyal bilimler ile fen bilimlerinin aynı yapı içinde faaliyet göstermesine imkân tanıyan, böylece bütün temel bilimlerde, öğretimin yanı sıra bilimsel faaliyetlerin de daha kolay ve daha başarılı olarak sürdürülmesinin amaçlandığı bir fakültedir.

İstanbul Arel Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi de bu amaç doğrultusunda kurulmuştur. Fakülte bünyesinde, seçkin bilim kadrosuyla lisans ve lisansüstü düzeyde olmak üzere, nitelikli bir öğretim gerçekleştirilmektedir. 

Fakültemizde sosyal bilimlerin teşkil ettiği bölümler, Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Mütercim Tercümanlık ve Sosyoloji bölümleridir. Fen bilimleri kapsamında yer alan bölümler ise Matematik - Bilgisayar, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleridir.

Bu bölümlerin bütününde, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikte bilim insanlarının yetişmesi için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Öğretim üyeleri, öğrencilerle yakından ilgilenmekte ve onlara her bakımdan rehberlik etmektedir. Öğrenciler, gerekli başarıyı gösterdikleri ve istedikleri takdirde, çift anadal veya yandal programlarını tercih ederek öğrenimlerini iki ayrı bölümde sürdürebilmektedir. Ayrıca, her öğrenci lisans öğreniminden sonra gerekli başarıyı gösterdiği takdirde, tezli veya tezsiz yüksek lisans programlarıyla öğrenimini sürdürme imkânına sahiptir.

Fakültemizin Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde İngilizce hazırlık öğrenimi isteğe bağlı; Matematik-Bilgisayar ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinde ise zorunludur. İngilizce hazırlık sınıfında okumayan öğrencilerimizin; kendi alanlarında başarılı olmaları, literatürü takip edebilmeleri ve başka ülkelerdeki üniversitelerle irtibat kurabilmeleri için lisans öğreniminin altı yarıyılında İngilizce ve Mesleki İngilizce olmak üzere dil dersleri verilmektedir.

Çalıştığı alanda hem üstün niteliklere sahip hem de çağdaş bakış açısına haiz bireyler yetiştirme eylemi fakültemizin temel hedefi olarak saptanmıştır ve bu faaliyet başarı ile devam etmektedir

Fen Edebiyat Fakültesi Bölümler

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!