Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokullarının temel amacı ülkemizdeki sanayi, hizmet ve sağlık sektörlerinin ihtiyacı olan donanımlı, alanlarında iyi yetişmiş “mesleki ve teknik” alanda yeterli bilgi ve beceriye sahip, teknolojik gelişmeleri takip eden, teorik ve pratik bilgilerini bir arada kullanabilen elemanları yetiştirmektir. Sektörlerdeki kalifiye iş gücü, bir ülkenin kalkınmasındaki en önemli unsurdur ve bu unsura olan ihtiyaç devletin çeşitli strateji belgelerinde sıklıkla görülmektedir. 

İstanbul Arel Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, yukarıda bahsedilen amaca yönelik bünyesinde bulundurduğu 35 farklı program ile öğrencilerine teknik, sosyal ve sağlık alanlarında öğrenim ve kariyer imkanı sunmaktadır. Tüm program müfredatları mesleki alan derslerine ek olarak MYO Genel Seçmeli Ders Havuzu ile 21. Yüzyıl yetkinliklerine katkı sağlayan dersler sunmaktadır. 

Meslek Yüksekokulu bölümlerimizde birinci öğretim ve ikinci öğretim sistemleri uygulanarak sektörel beceri kazanmak isteyen ve çalışan öğrencilere de imkan sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin kendi bölümlerinde deneyim kazanabilecekleri ekipmanlar, meslek yüksekokulumuzda bulunan laboratuvarlarda öğrencilerin kullanımına açıktır. Teorik ve pratik eğitim sistemleri birlikte harmanlanarak sadece sözlü olarak değil uygulamalı olarak da öğrenciler mesleklerine hazırlanmaktadırlar. 

Üniversitemiz, yatay geçiş yöntemi ile alan değiştirmek isteyen ya da mezuniyeti sonrasında akademik gelişimine dikey geçiş yöntemi ile devam etmek isteyen öğrencilerimizi çeşitli burslar ile desteklemektedir.

Meslek Yüksekokulu Bölümler

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!