Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 2008 yılında kurulmuştur. Fakültemizde Elektrik Elektronik Müh. (TR/İNG), Bilgisayar Müh. (TR/İNG), Endüstri Müh. (İNG), Biyomedikal Müh., Makine Müh., İnşaat Müh., Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümleri bulunmaktadır.

Şu anda yaklaşık 1800 öğrencimiz eğitim görmekte, 1100’ün üzerinde öğrenci de fakültemizden mezun olmuştur. Öğrencilerimiz derslerin dışında öğrenci kulüplerinde hem teknik, hem de sosyal alanlarda etkinlik göstermekte ve Bölüm haberler sayfalarında da paylaşıldığı üzere çeşitli faaliyetler düzenlemektedirler.

Öğretim üyelerimizin birçoğu seçkin üniversitelerinden doktora almış olup %27’si profesör, %5’i doçent ve %68’i yardımcı doçentten doktor öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Toplam öğretim elemanı sayımız 75’in üzerinde bulunmakta ve her yıl yeni öğretim elemanlarını da bünyemize katarak eğitim, öğretim ve araştırma olanaklarını geliştirmeye devam etmekteyiz. Araştırma Merkez ve Lab bilgileri buraya eklenebilir mi iki cümle ile? Bölümlerimizdeki laboratuvar ve atölyelerle hem eğitim ve öğretimde, hem de araştırmada etkin bir rol oynayarak sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle yeni aramıza katılan Mühendislik alanındaki lisans öğrencilerimizin müfredatları dört senelik eğitim hayatlarının son dönemi tamamıyla iş yerinde uygulamaya ayrılacak şekilde güncellenmiş olup, yedi dönemde dersleri tamamlayabilmelerine yönelik 7+1 biçimine getirilmiştir. Üniversite - Sanayi İş Birliklerini güçlendirdiğimiz bir dönemde bu adım öğrencilerimizin mezun olmadan, iş yerinde uygulama süresinde iş hayatına atılma ve devam etme imkanını sunması açısından önemsediğimiz bir uygulamadır. 

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi olarak misyonumuz; nitelikli lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi ile proje ve takım çalışması yapabilen, disiplinler arası çalışmalara yatkın, meslek etiğini gözeten, liderlik yeteneğine sahip, bilgiyi geliştiren, dönüştüren ve sonucunda üreten mühendisler ve mimarlar yetiştirmek, uluslararası düzeyde bilimsel ve teknolojik gelişmelere öncülük edebilecek akademisyenlerin sinerjik birlikteliğini sağlamak, gerekli alt yapıyı kurmak, üniversite-sanayi ilişkisini güçlendirmek ve sürdürmektir.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bölümler

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!