Arel Üniversitesi ana sayfasına gitmek için tıklayınız! CANLI - Online Meslek ve Bölüm Tanıtımları

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Günümüzde sağlıkla ilgili bilginin, teknolojinin, sağlık bilincinin, okuryazarlığının ve sağlık alanında uzmanlık alanlarının artmasına paralel olarak yükseköğrenim kurumları da bu insan gücünü yetiştirecek bölümleri kurmuşlardır. Sağlık Bilimleri Yüksekokulları, sağlık alanında var olan ve en fazla talep alan yükseköğrenim kurumlarından biridir.

Sağlığın geliştirilmesinde söz sahibi olacak çağdaş bir yüksekokul olma amacı çerçevesinde; Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik,  Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet  bölümlerini içermektedir.

Toplumun bilinçlenmesine ve yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunabilecek, gelişen sağlık, bilim ve teknolojiler ile uyumlu donanımı olan, sağlık bakımı kalitesini arttıracak nitelikte eğitim vermek öncelikli hedeflerimizdendir.

Öğrencilerimiz, yaşam boyu öğrenme hedefi doğrultusunda, öğrenci merkezli eğitim-öğretim felsefesi ile teorik eğitimin yanı sıra sağlık ve ilgili sektörlerde uygulama yaparak, mesleki ve kişisel gelişimlerini sürekli desteklediğimiz her biri alan deneyimine sahip genç ve dinamik akademik kadromuz  ile  yetişmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümler

Bize Ulaşın

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!