Gazetecilik

İstanbul Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencilere çok boyutlu bir eğitim-öğretim anlayışı kazandırmayı, iletişim bilimindeki çağdaş gelişmeleri aktarmayı ve mesleklerini en iyi şekilde icra etmelerine yardımcı olacak genel kültür bilgisini sunmayı hedeflemektedir.

 

Gazetecilik Bölümü müfredatında, internet yayıncılığına özel bir önem verilmekte ve öğrencilerin gelişen iletişim teknolojilerine paralel olarak çağa ayak uydurmaları amaçlanmaktadır. Öğrenciler, zorunlu temel derslerin yanında seçmeli ve mesleki dersler alırlar. Bölümde deneyimli öğretim üyelerinin yanı sıra, medya sektöründen gelen profesyoneller de bilgi birikimlerini öğrencilere aktarmaktadır.

 

Yedinci yarıyılda çeşitli yayın organlarında zorunlu staj uygulaması yapan öğrenciler, sektörle tanışma ve mesleğin inceliklerini öğrenme olanağına sahip olur, gazetecilik alanında uzmanlaşma konusunda da yönlendirilirler. Öğrenciler 8. yarıyılda yaptıkları bitirme projesiyle 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlamış olurlar.

 

Öğrenciler, okudukları bölüm ile eş zamanlı olarak başka bir bölümde eğitimlerini sürdürebilecekleri çift ana dal programından ya da kendi bölümlerine alan bakımından yakın olan başka bir bölümün eğitimine kısmen katılabilecekleri yan dal programından yararlanabilirler.

 

Öğrenciler ayrıca Erasmus+ Programı kapsamında yapılan anlaşmalar çerçevesinde bir dönem ya da iki dönemden oluşan 1 akademik yıl boyunca Avrupa’daki çeşitli üniversitelerde eğitim alabilirler.

REHBER’E SOR!

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp