Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

İstanbul Arel Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, öğrencilerin iletişim donanımı kazanarak bir dünya vizyonu edinmelerini, iletişim sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecek mezunlar yetiştirmeyi hedefler. Ülkemizde iletişim sektöründe dünya standartlarında yetkin iletişim profesyonellerine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünde, öğrencilere iletişimin birçok alt alanında donanımlı eğitim verilmektedir. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, zorunlu temel derslerin yanında seçmeli ve mesleki dersler de alırlar. Bölümde deneyimli öğretim üyelerinin yanı sıra, sektörden gelen profesyoneller de bilgi birikimlerini öğrencilere aktarmaktadır.

 

Yedinci yarıyılda çeşitli kurum ve kuruluşlarda zorunlu staj yapan öğrenciler, sektörle tanışma ve mesleğin inceliklerini öğrenme olanağına sahip olur, alanlarında uzmanlaşma konusunda da yönlendirilirler. Öğrenciler 8. yarıyılda hazırladıkları bitirme projesiyle 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlamış olurlar.

 

Öğrenciler, okudukları bölüm ile eş zamanlı olarak bir başka bölümde eğitimlerini sürdürebilecekleri çift ana dal programından ya da kendi bölümlerine alan bakımından yakın olan başka bir bölümün eğitimine kısmen katılabilecekleri yan dal programından yararlanabilirler. Öğrenciler ayrıca Erasmus+ Programı kapsamında yapılan anlaşmalar çerçevesinde bir dönem ya da iki dönemden oluşan 1 akademik yıl boyunca Avrupa’daki üniversitelerde öğrenim görebilirler.

REHBER’E SOR!

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp