İş Fırsatları Sunan Üniversite

İş Fırsatları Sunan Üniversite

“İstanbul Arel Üniversitesi, Arel Kariyer Merkezi; Artı Arel ve Arel Pro gibi kendine özgü yapıları ve uygulamalarıyla öğrenci ve mezunlarını iş hayatıyla öğrenciyken tanıştırır…”

ARELKARİYER MERKEZİ “İş Fırsatları Sunar…”

İstanbul Arel Üniversitesi Kariyer Merkezi (Arel-KAM) öğrencilerine ve mezunlarına ilk günden itibaren seminer ve sertifika programları ve   kariyerlerini geliştirmeye yönelik danışmanlık faaliyetleri yürüterek kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunurak en uygun iş imkanları sağlamaktadır.

Arel-KAM Kariyer planlaması ve gelişimi konusunda deneyimsel öğrenmeya ve uygulamaya önem veren EĞİTİM VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİ sunar.

YERİNDE UYGULAMA VE STAJ DANIŞMANLIĞI 

Staj, akademik hayatımızda öğrenilen teorik bilgilerin  iş dünyasında,pratikte uygulanmasını sağlayan kısa dönemli çalışma şeklidir. Bununla birlikte staj, bir anlamda iş aramanın da ön provasıdır. .

İstanbul Arel Üniversitesi Kariyer Merkezi tüm öğrencilerin  iş hayatını daha yakından tanımaları için staj işlemlerini yakından takip eder.

Kariyer Merkezi tüm staj süreçlerini arelkariyer.arel.edu.tr web portalı üzerinden online şekilde yürütmektedir.

Arel Kariyer web portalı aynı zamanda paydaşlarımızın ve firmaların da giriş yapıp ilan verebilmelerine açık bir yapıya sahiptir ve bu sayede çok sayıda çözüm ortağı ve paydaşımız ile öğrencilerimiz arasında önemli bir köprü görevi görmektedir. Web portalı sayesinde sektör kendi ihtiyaç ve isteklerine uygun ilanlarla öğrenci ve mezunlarımıza ulaşırken öğrencilerimiz de 1000’lerce iş ilanı arasından kendilerine ve yeteneklerine uygun pozisyonları değerlendirmektedir.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ “İŞKUR İRTİBAT NOKTASI”

Büyükçekmece İşkur ile yaptığımız anlaşma sonucunda ArelKAM aynı zamanda İŞKUR Hizmet NOKTASI’dır. İŞKUR tarafından atanan İş ve Meslek Danışmanımız öğrencileri bilgilendirmek, öğrenci kayıtlarını oluşturmak, açık ilanlar hakkında bilgi vermek ve işveren ile öğrenci arasındaki köprüleri kurmak için haftanın bir günü Kariyer Merkezi ofisinde bulunmaktadır. Danışmanımız iş gücü piyasaların son durumu hakkında bilgilendirme yaparak uygun olan iş başı eğitim programlarına yönlendirmede bulunmaktadır.

İş Dünyasına Hazırlık Projesi – Arel PRO

Arel Pro Projesi, İstanbul Arel Üniversitesi öğrencilerini iş dünyasıyla buluşturan, sektörün deneyimli mezun ihtiyacına kaynak oluşturan ve öğrencilere iş dünyasının kapılarını aralayan bir etkileşim platformudur.

Arel Pro projesi kapsamında 1000’den fazla şirketle çözüm ortaklığı ve eğitimde iş birliği protokolü imzalayan İstanbul Arel Üniversitesi, Markalı Dersler kapsamında 100’ den fazla kuruma ev sahipliği yapmaktadır.

Detaylı bilgi almak için : Arel-Pro  sayfasına bakabilirsiniz.

ARTI AREL  KULUÇKA VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ  “ Fikirlerine Değer Katar …”

ArtıArel Kuluçka ve Girişimcilik Merkezi, İş fikrine inanan inanarak kendi işini kurmak isteyen tüm öğrencilere ve girişimcilere araştırma, planlama, organizasyon, motivasyon, koordinasyon gibi gerekli tüm danışmalık ve desteği vererek doğru yolda olup olmadığınız test etme imkanı verir.

İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileri bu sayede yatırımcılar ve iş dünyasıyla buluşma ve
ulusal veya uluslararası girişimcilik programlarına başvurma fırsatına sahip olurlar.

Kendi işinin patronu olmak isteyen ve “Bir fikrim var!” diyen Arel öğrencileri   bu süreçte aradığı desteği, bilgi ve beceriyi ArtıArel Kuluçka ve Girişimcilik Merkezi’nde bulabilirler.Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp