Adalet

İki yıllık olan Adalet Ön Lisans Programında öğrenciler farklı hukuk ve adalet alanlarına ilişkin temel bilgiler edinmekte ve uygulamaya dönük derslerden de faydalanmaktadır. 2019 Yılında ayrıca güncel ders programı yenilenmiş ve özellikle uygulama derslerinin ağırlığı artırılmıştır. Bunun yanı sıra derslerin içeriğine uygun olarak konularında uzman meslek mensuplarına derslere katılma olanakları sağlanmaktadır.

 

  • Öğrenciler anayasa hukuku, ceza hukuku, medeni hukuk, idare hukuku, ticaret hukuku gibi temel derslerin yanında uygulamaya yönelik UYAP, klavye kullanımı gibi bir takım uygulamalı derslerde almaktadır.

 

  • Öğrencilerimiz aldıkları teorik ve uygulamaya yönelik dersleri geliştirmek adına 30 iş günü olan staj programlarına katılmaktadırlar.

 

Adalet Meslek Yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı, icra müdürlüğü veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Program mezunları resmi ve özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarda, özel iktisadi işletmelerde kolaylıkla iş bulabilmektedirler. Bunun yanı sıra Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk Lisans Programlarına geçme olanakları da bulunmaktadır.

REHBER’E SOR!

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp