sss

Üniversitenize giriş koşulları nelerdir?

İstanbul Arel Üniversitesi Bölümlerinden; aşağıda belirtilen Y-SAY puan türünden sıralama sağlanması gerekmektedir.

  • Tıp Fakültesi için Y-SAY puan türünden en az ilk 50.000 başarı sırası
  • Bilgisayar Mühendisliği için Y-SAY puan türünden en az ilk 300.000 başarı sırası
  • Biyomedikal Mühendisliği için Y-SAY puan türünden en az ilk 300.000 başarı sırası
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği için Y-SAY puan türünden en az ilk 300.000 başarı sırası
  • Endüstri Mühendisliği için Y-SAY puan türünden en az ilk 300.000 başarı sırası
  • İnşaat Mühendisliği için Y-SAY puan türünden en az ilk 300.000 başarı sırası
  • Mimarlık için Y-SAY puan türünden en az ilk 250.000 başarı sırası
Yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümleriniz var mı?

Yok.

Eğitime kayıt oldum, yedek kayıtlarda olduğum görünüyor. Eğitime katılabilecek miyim?

Eğitim kontenjanlarımızın kayıtları dolduğunda yedek kayıt almakta ve etkinliğe katılmaktan vazgeçen katılımcıların yerine yedek kayıtlardan katılımcı kabul etmekteyiz. Yedeklerde görünüyorsanız henüz kontenjan açılmamış demektir. Kontenjan açıldığı taktirde e-postanıza bir kesinleştirme aktivasyonu gelmektedir. Aktivasyon mesajını hiç almadıysanız kontenjan açılmamış ve eğitimde yer olmadığından katılım gerçekleştiremezsiniz.

Arel Üniversitesi Öğrenci Evleri olanakları nelerdir?

Tepekent Yerleşkesi’nde yer alan, üniversitemize ait ve her biri ortak kullanımlı havuzlara sahip “Öğrenci Evleri” sadece öğrencilerimizin kullanımına ve konaklamasına ayrılmıştır. Kız ve erkek öğrenci evleri ayrı bölgelerde yer almaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Arel Üniversitesi Öğrenci Evleri’nin yıllık ücreti ne kadar?

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinde bir, iki ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci Evlerinin yıllık ücretleri, oda seçenekleri çerçevesinde değişiklikler göstermektedir. 

Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinin, öğrencilere sağladığı olanaklar nelerdir?

Yurtlarımızda ücretsiz olarak sağlanan hizmetler; çamaşır makinası, tüm odalarda buzdolabı, tüm villalarda mutfak, fiber internet erişimi, ısınma, 7/24 sıcak su, 7/24 sağlık hizmeti, 7/24 güvenlik hizmeti verilmektedir.

Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinde yemek olanakları nelerdir?

Arel öğrenci evlerin’de bir yemekhane ve bir kafeterya, öğrencilerin hem ayaküstü hem de sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere konumlandırılmıştır. Ayrıca öğrencilerin market ihtiyaçlarını karşılayabildikleri bir market de Tepekent Yerleşkesi’nde mevcuttur.

Arel Üniversitesi Öğrenci Evlerinde ulaşım hizmetleri nasıl sağlanmaktadır?

Hafta içi ve hafta sonu öğrenci evlerinden üniversite yerleşkesine ve şehir merkezine ücretsiz ulaşım hizmeti vermektedir.

Arel Öğrenci Evlerinde Sağlık hizmeti nasıl veriliyor ?

Öğrenci evlerinde bulunan sağlık merkezinde ayakta tedavi gerektiren vakalarda 7/24 sağlık hizmeti verilmektedir. Acil ve İleri tetkik gerektiren vakalarda sağlık personeli tarafından hastanelere sevk edilmektedir.

Eğitimlere nasıl kayıt yaptırabilirim?

Arelkariyer’e üye olduktan sonra sisteme üye girişi yaparak ana sayfanızda kayıt yaptırabileceğiniz eğitimleri görebilirsiniz. İlgilendiğiniz eğitime tıklayarak detaylarını inceleyebilir, aynı modül üzerinden dilerseniz ön kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kaydınızı kesinleştirmeniz için eğitimin başlangıcından birkaç gün önce e-posta adresine iletilecek olarak kesinleştirme aktivasyonunu gerçekleştirmeniz gerektirmektedir. Kesinleştirme yapmamanız durumunda yerinize yedek kayıtlardan katılımcı kabul etmekteyiz.

Eğitime kayıt yaptırdım nasıl iptal edeceğim?

Eğitim başlangıcından birkaç gün önce e-postanıza gelecek olan kesinleştirme iletisinden katılıp katılmayacağınızı seçerek iptal edebilirsiniz. Herhangi bir işlem yapmama durumunuzda kaydınız 48 saat içinde otomatik olarak iptal edilecektir.

Eğitime kaydımı kesinleştirdim ancak gelemiyorum. Nasıl iptal edeceğim?

Arelkariyer üzerinde Bize Sorun modülünden veya e-posta yoluyla Arelkam ile irtibata geçerek kesinleştirmiş olduğunuz kaydınızı iptal ettirebilirsiniz. İptal taleplerini yazılı olarak almakta olduğumuzdan telefonda kayıt iptali gerçekleştirememekteyiz.

Eğitime kayıt yaptırdım, kesinleştirme bekleniyor yazıyor. Bu ne demek?

Eğitimlere Arelkariyer üzerinden yaptığınız ilk kayıtlar etkinlik ön kaydı olarak alınmaktadır. Kesinleştirme için eğitim tarihi yaklaştığında katılımınızla ilgili bir onaylama e-postası alırsınız. Bu e-posta içeriğinde yer alan aktivasyon linkine tıklayarak kaydınızı kesinleştirmeniz mümkündür.

Eğitime kayıt yaptırdım ama bana kesinleştirme e-postası gelmedi. Ne yapabilirim?

E-postanın spame düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz. Kesinleştirme e-postasını almadıysanız Arelkariyer üzerinde Bize Sorun modülünden veya e-posta yoluyla Arelkam ile irtibata geçerek kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

Eğitime kayıt yaptırdım ama bana kesinleştirme e-postası gelmedi. Ne yapabilirim?

E-postanın spame düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz. Kesinleştirme e-postasını almadıysanız Arelkariyer üzerinde Bize Sorun modülünden veya e-posta yoluyla Arelkam ile irtibata geçerek kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

Arel mezunuyum, eğitimlere katılabilir miyim?

Arelkam etkinliklerinde mezunlarına da kontenjan ayırmaktadır. Etkinliğe katılmak için Arelkariyer üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitimlerde belge veriyor musunuz?

Sertifika programları sınavlarında başarı skorunu elde eden katılımcılarımıza Eğitim Sertifikası, devam zorunluluğunu yerine getirmiş katılımcılarımıza ve günlük seminer programları katılımcılarımıza Katılım Belgesi düzenlemekteyiz.

Arel’de yüksek lisans/doktora yapıyorum. Eğitimlere katılmam için ne yapmam gerekiyor?

Arelkam programları tüm öğrencilerimizin katılımına açık programlardır. Etkinliğe katılmak için Arelkariyer üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Arel’de yüksek lisans/doktora yapıyorum. Eğitimlere katılmam için ne yapmam gerekiyor?

Arelkam programları tüm öğrencilerimizin katılımına açık programlardır. Etkinliğe katılmak için Arelkariyer üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Sertifikamı/Katılım Belgemi nereden teslim alabilirim?

Arelkariyer üzerinde katılmış olduğunuz etkinliğin değerlendirmesini yaptıktan sonra Arelkariyer sistemi üzerinden elektronik ortamda sertifikalar/katılım belgeleri hazır hale geliyor. Sertifikalar/katılım belgelerini ister elektronik ortamda saklayabilirsiniz, ister çıktısını alabilirsiniz.

Etkinliğe kayıt yaptırdım, başka arkadaşlarım için de kayıt yaptırabilir miyim?

Öğrencilerimiz arelkariyer.arel.edu.tr adresi üzerinden kendi profilleri ile etkinliklere kayıt yaptırabilmektedir. Arkadaşlarınızı bu konuda yönlendirebilirsiniz.

Aynı anda iki etkinliğe kayıt yaptırabilir miyim?

Aynı tarihlerde gerçekleşecek birden fazla etkinliğe aynı anda kayıt yaptıramazsınız. Ancak kayıt yaptırdığınız etkinlikte yedek kayıtlarda görünüyorsanız diğer etkinliklere kayıt yaptırmanız mümkündür.

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp