Güzel Sanatlar Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümleri

cizgifilm

Çizgi Film ve Animasyon

 

Çizgi Film ve Animasyon bölümü; görsel ve işitsel duyulara hitap eden, birçok farklı teknik ile disiplinler arası ortam sunabilen, oluşturulan bu ortamları…

104

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

 

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olarak temel amacımız Türk Mutfağına olduğu kadar Dünya mutfaklarına da hâkim, mutfak sanatlarını…

61

Grafik Tasarımı

 

Lisans ve lisansüstü (yüksek lisans ve sanatta yeterlik) düzeylerinde eğitim veren İstanbul Arel Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü…

Güzel Sanatlar Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi sanat ve tasarım birlikteliğinden doğarak bunu teknoloji ile biçimlendiren, bünyesinde bulundurduğu Grafik Tasarımı ve Moda ve Tekstil Tasarımı lisans programlarıyla pratik uygulamaları ve yöntemleri öğrencilerin eğitim-öğretim hayatına aktaran bir birimdir.

 

Bu lisans programlarında öğrencilerimiz renk bilgisi, çizim, dijital uygulamalar, tasarım araştırmasının temelleri ve atölye üretimleriyle en ileri ve etkileşimli içeriğin nasıl oluşturulacağını öğrenir.

 

Kuruluşundan beri İstanbul Arel Üniversitesi’nde varlığını sürdüren Güzel Sanatlar Fakültesi, sektör işbirlikleri ile öğrencilerin mesleki tecrübelerini lisans dönemlerinde kazanmasını amaçlayarak ders programlarını güncel tutar.

 

Erasmus anlaşmalarıyla yurtdışında eğitim ve staj olanakları sunar. Yan dal ve çift ana dal programlarıyla öğrencilerin daha verimli bir eğitim-öğretim sürecinden geçmesine olanak sağlar.

 

Eğitim alan öğrenciler, mezun olduklarında sanat ve tasarım yönü gelişmiş, estetik değerlere sahip, aynı zamanda evrensel değerlerinin farkında olarak yetişmiş birer tasarımcı ve sanatçı adayı olur.

 

Dekan’ın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Geleceğinizi önemli ölçüde etkileyecek, hayatınıza yön verecek, keşfedilmiş veya keşfedilmeyi bekleyen yeteneğinizi, sanat ve tasarım eğitiminin hangi alanında geliştirmeyi düşündüğünüz kadar, sanatın öğrencisi olacağınız ve geleceğinizi tasarlayacağınız fakültenin de çok önemli olduğunun bilincinde olduğunuzu düşünüyoruz.

Kaliteli, profesyonel ve üstün bir üniversite eğitimi vermeyi en önemli hedefi olarak belirlemiş İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, sanat ve tasarım alanında kendini kanıtlamış deneyimli eğitim kadrosu ve bu kadronun önderliğinde sunduğu nitelikli sanat ve tasarım eğitimi, kültür ve sanat etkinlikleri ile benzer programları yürüten eşdeğer kurumlar arasında en üst düzeye ulaşmayı başarmıştır.

Fakültemizin yapılandırılmasında, başlangıç itibariyle Grafik Tasarımı Bölümü ile Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü olmak üzere 2 lisans programı altında sanat ve tasarım eğitimi verilmesi hedeflenmiştir. Grafik Tasarımı Bölümü lisans eğitimini yüksek lisans ve sanatta yeterlik; Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü lisans eğitimini ise yüksek lisans programı ile taçlandıran Fakültemiz gelişimini sürdürmektedir. Yakın gelecekte de ülkemizin konjonktürel yapısı doğrultusunda, Fakültemiz bünyesine yeni lisans ve lisansüstü programlar eklemeyi planlamaktayız.

 

Prof. Dr. A.Ercan GEGEZ
Güzel Sanatlar Fakültesi Vekil Dekan

 

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp