Rektör’ün Mesajı

Sevgili Öğrenciler

 

Üniversitemiz, 30 yılı aşkın eğitim geleneğine sahip, alanında uzman akademik kadrosu, teknolojik altyapısı, sosyal faaliyetleri, AR-GE merkezleri, iş dünyası ile entegre ders müfredatları, kariyer programları ve diğer tüm yatırımlarıyla yalnızca öğrencilerin değil insanlığın geleceğine de önemli hizmetler sağlamaktadır.

 

Kurulduğu ilk yıl, tüm öğrencilerini tam burslu olarak kabul eden Cevizlibağ Tıp Fakültesi, Kemal Gözükara Yerleşkesinde hayata geçirilen Teknoloji Merkezi, Arel Park projesi, Arel Medya ofisi, Arel Köyü, Arel Spor Tesisleri ile diğer tüm yatırımlar bilim insanları, öğrenciler ve iş dünyasına çok değerli bir fiziki alan sunmaktadır…

 

Üniversitelerin akademik başarılarını ölçümleyen URAP Vakıf Üniversiteleri sıralamasında 2018’den 2020 yılına kadar 7 sıra yükselerek 14. sırasında yer almamız, akademik kadromuzun bilim alanına yaptıkları katkıyı da ortaya koymaktadır.

 

Öğrencilerimizin gelecekte yaşayabilecekleri olası istihdam sorunlarıyla değil, üretmek, bilim ve gelişim programları ve projeleriyle meşgul olmaları amacıyla, iş dünyası ile birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

 

Bu amaçla faaliyetlerini sürdüren Arel Profesyonel (ArelPro) aracılığıyla iş dünyasında farklı sektörlerden binlerce şirkete “Mezunlardan hangi yetkinlik ve deneyimleri bekliyorsunuz?” sorusunu sorarak, beklentileri öğrenmekteyiz. Şirketlerden almış olduğumuz geribildirimleri de göz önüne bulundurarak hazırlamış olduğumuz ders içerikleri, öğrencilerin iş dünyasına ‘deneyimsiz mezunlar’ olarak değil, iş dünyasının beklediği nitelikli işgücünü karşılayacak yetkinlik ve becerilerle giriş yapmasını sağlamaktayız.

 

İstanbul Arel Üniversitesi tüm bu gelişmelerin ışığında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Manevi mirasım ilim ve akıldır” sözünden hareketle, O’nun mirasına sahip çıkarak, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak gençler yetiştirmeye devam edecektir.

 

Prof. Dr. A. Ercan GEGEZ
Rektör

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp