Psikoloji

İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü; doğru bilgiye ulaşabilen, ekip çalışmasına yatkın, araştırmacı, çalışkan, hayal gücünü ve aklını kullanan, soru soran, toplumsal sorunlara duyarlı, öz değerlerine saygılı, iletişim becerileri gelişmiş, bilimsel çalışmalar yapan ve bilimsel çalışmalara katkı sağlayan, eleştirel düşünen, ulusuna ve insanlığa yararlı, toplumsal sorumluluk bilincine ve demokrasinin değerlerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

 

Öğrencilerin analitik düşünebilen, evrensel değerleri özümsemiş, kendileriyle, doğayla ve çevreleriyle barışık, ilgi ve yeteneklerini tanıyan, güçlü ve zayıf yönlerini bilen bireyler olarak mezun olmaları ve insanların kendilerini tanımalarında rol oynayabilecek bir yapıya sahip olmaları hedeflenmektedir.

 

Psikoloji Bölümü, farklı alanlarda uzmanlığa sahip öğretim üyeleri ile öğrencilerin kuramsal ve uygulamalı alanlarda gelişimlerine destek olabilecek nitelikli ve güçlü bir kadroya sahiptir. Zengin seçmeli dersleri ile öğrenciler lisans eğitimleri boyunca psikolojinin değişik alanlarını tanıma fırsatına sahip olurlar.

 

Psikoloji Bölümü, eğitimlerinin lisansla sınırlı kalmasını istemeyen mezunlara tezli veya tezsiz Psikoloji ve Klinik Psikoloji yüksek lisans programları ve Klinik Psikoloji Doktora Programı ile akademik kariyer yapma fırsatı tanır. Psikoloji Bölümü, öğrencilerin gerek lisans gerekse lisansüstü eğitimleri boyunca faydalanabilecekleri araştırma ve uygulama laboratuvarlarına sahiptir.

 

Ayrıca öğrenciler, Psikofizyoloji Laboratuvarında beyindeki bilişsel süreçleri incelemek amacıyla osilasyon ve potansiyellerin analizini yaparak deneysel çalışmalar gerçekleştirebilmektedirler. Klinik Psikoloji Gözlem Laboratuvarında ise öğrencilerin, Klinik Psikoloji lisansüstü programları kapsamındaki psikoterapi ve süpervizyon eğitimlerini yürütebilecekleri bir altyapı bulunmaktadır.

TC Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi 2019 Verilerine Göre Hazırlanan, Mezun Olduğunuz Bölüm/Programa ait;
İş Bulma Süreleri, Başlangıç Ücretleri, Nitelik Uyuşmazlıkları, Kamuda İşe Yerleşme Oranları, Firma Büyüklüğü Dağılımları ve Sektör Bazında Dağılımları ile ilgili bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

* * * Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi 2019 verilerine göre hazırlanmıştır.

REHBER’E SOR!

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp