Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri; bilgi yönetimi, teknoloji ve insanı bir araya getiren akademik alanlardan biridir. Teknoloji ve bilişimin gelişmesi yeni yönetim anlayışlarının da doğmasını sağlamaktadır. Bu anlamda, yöneticilerin en iyi kararları alabilmesi ve uygulayabilmesi için doğru bilgiye ihtiyacı vardır. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü sınıflandırılmamış bilgileri kategorize eden ve anlamlandıran, yönetim ve bilişim konusundaki yenilikleri takip eden, profesyonel ve yetkin mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri birleştirici bir disiplindir. Profesyonel yönetim bilişimciler işletme ve teknoloji birimleri arasında iletişimi sağlayan bir köprü görevindedirler. Bu yüzden yönetim bilişimde çalışmak organizasyonlarda işlerin nasıl yürüdüğünü, problem çözmeyi, çözüm üretmeyi, iletişimi ve birçok yeni gelişmeyi öğrenmeyi gerektirir. Dinamik bir alan olan yönetim bilişim, dinamik çalışanlara ihtiyaç duyar.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri alanında iyi bir eğitimin ardından Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı olarak geniş bir alanda çalışmak mümkündür. Mezunlar; ağ yöneticisi, yazılım geliştiricisi, web tasarım uzmanı ve bilişim teknolojisi alanında pek çok pozisyonda çalışabilmektedir. Aynı zamanda, bölüm mezunları yönetim alanında da iyi bir eğitim almış olduğu için proje yöneticiliği ve koordinatörlük gibi pozisyonlarda iş bulabilmektedir. Mobil sistemler, bulut sistemleri, e-ticaret sistemleri, karar destek sistemleri, sanal gerçeklik teknolojisi alanları ile bankacılık, muhasebe, sigortacılık gibi sektörler Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarının çalışabileceği alanlar arasında bulunmaktadır.

REHBER’E SOR!

Bölüm ve Kontenjanlar
Burslar
Sanal Tur
WhatsApp